O ŠKOLE

Velmi rádi Vás po předchozí domluvě přivítáme na prohlídce školy. Nepořádáme jednotlivé dny otevřených dveří, věnujeme se Vám vždy individuálně.

O nás

Naše školka se nachází v prostorách TJ SLAVOJ /Třebízského 12/,  je obklopena rozlehlou udržovanou zahradou a  prošla pro Vás v roce 2014 rozsáhlou rekonstrukcí. S dětmi pracujeme dle zásad  Montessori pedagogiky.  Školka je otevřena od pondělí do pátku od 6:30 do 16:30. 

Školka je v dosahu MHD – trolejbusu linky  číslo: 101314  (zastávka Zimní stadion) a  tramvaje číslo:  (zastávka Chodské náměstí).    

Pro děti je připravena smíšená třída (nejsou rozdělovány podle věku ani pohlaví). Dětem se věnují paní učitelky a chůva. Ve třídě nejsou běžné hračky, protože děti vše dělají “opravdu”. Např. hra na vaření je nahrazena každodenní asistencí při přípravě jídla a pátečník kroužkem vaření. Děti manipulují s běžným vybavením kuchyně, opravdovým nádobím, vodou a tak nejen získávají a zdokonalují potřebné dovednosti, ale poznávají vlastnosti materiálů a seznamují se s objemem nádob.

Třída je vybavena speciálním Montessori materiálem, který rozvíjí jednotlivé dovednosti a většinou v sobě skrývá “kontrolu”. Díky tomu, když dítě udělá chybu, je schopné ji samo odhalit a opravit, bez zásahu dospělého.

V naší školce je možné vybrat si z několika programů a kroužků vč. výuky angličtiny. Odpolední relaxace probíhá v odpočinkové místnosti, kde je pro každé dítě připraveno matracové lehátko. Paní učitelka umožňuje dětem si po obědě odpočinout dle individuální potřeby.

Projekty


Ministerstvo životního prostředí                                          Státní fond životního prostředí ČR
        www.mzp.cz                                                                                              www.sfzp.cz

 

 

 

                                                                                              

Naše škola je zapojena do projektu Skutečně zdravá škola.  Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká.

  

 

 

 

Naše škola je zapojena do projektu   Ekoškola.  Ekoškola je komplexní program vytvářející příjemnější, demokratičtější a přírodě bližší školu.

 

 

 

 

Naše škola je zapojena do projektu Celé Česko čte dětemHrdinou je  pro nás dítě, nikoliv kniha. Tady se neříká „Jdi a čti si!“, ale „Pojď, budu ti číst.“

 

 

 

Naše škola je zapojena do projektu “Dešťovka je kamarád“, který realizuje Spolek Ametyst za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad.

 

 

 

 

 

V průběhu dopolední relaxace zařazujeme  Program MISP – Aktivizační cvičení ve školkách /masáže děti dětem/.

 

 

 

 

 

Jsme partnerskou školou Skupiny ČEZ.

 

 

 

 

Školský vzdělávací plán (ŠVP) je k nahlédnutí v kanceláři školy.  Školní řád je vyvěšen v kanceláři školy a na veřejně přístupném místě – šatna dětí.

Dále nabízíme Montessori přípravku pro děti od 3 měs. do 3 let.

S dětmi pracujeme dle zásad Montessori pedagogiky. Školka je otevřena od pondělí do pátku od 6:30 do 16:30. V naší školce je možné vybrat si z několika programů a kroužků vč. výuky angličtiny.

Kontakty

Třebízského 12
301 00 Plzeň

777 939 004 (Tlustá Lenka)
montessorimspampeliska@hotmail.com